Registrovaný léčivý přípravek
Nurofen pro děti Active patří mezi léky označené jako analgetika, antipyretika, nesteroidní antirevmatika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Obsahuje léčivou látku ibuprofen, která tiší bolest a má protizánětlivé účinky.
Značka: NUROFEN
Nurofen pro děti Active patří mezi léky označené jako analgetika, antipyretika, nesteroidní antirevmatika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Obsahuje léčivou látku ibuprofen, která tiší bolest a má protizánětlivé účinky.
Dávkování
Denní dávka přípravku Nurofen pro děti Active je 20 – 30 mg/kg tělesné hmotnosti podána v rozdělených dávkách.
- děti od 6 do 9 let (20 – 30 kg): První dávka je 2 tablety, dále se v případě potřeby podává 1 – 2 tablety každých 6 – 8 hodin. Maximální dávka je 6 tablet v průběhu 24 hodin.
- děti od 10 do 12 let (31–40 kg): První dávka je 3 tablety, dále se v případě potřeby podává 1 – 3 tablety každých 6-8 hodin. Maximální dávka je 9 tablet v průběhu 24 hodin
Upozornění
Není určeno pro děti do 6 let nebo s hmotností nižší než 20 kg. Přípravek nesmí užívat ženy v posledních 3 měsících těhotenství.
Složení
Léčivou látkou je ibuprofenum 100 mg v jedné tabletě dispergovatelné v ústech (tableta rychle rozpustná v ústech k perorálnímu podání). Pomocnými látkami jsou ethylcelulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hypromelosa 2910/6, mannitol, aspartam, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, jahodové aroma.
Pečlivě čtěte příbalový leták.
Forma |
Forma
Tablety |
Určeno pro |
Určeno pro
Děti |
Aktivní látky |
Aktivní látky
ibuprofen |
Oblast léčby |
Oblast léčby
Bolest těla; Bolest zubů; Horečka |
Věk od |
Věk od
Od 6 roku |
SUKL název |
SUKL název
Nurofen pro deti Active 100mg por.tbl.dis.12 |
SUKL kód |
SUKL kód
0237492 |
ATC kód |
ATC kód
M01AE01 |
ATC skupina |
ATC skupina
ibuprofen |
Farmakoterapeutická skupina |
Farmakoterapeutická skupina
Analgetica,antipyretica |
EAN |
EAN
5000158100817 |
Podání |
Podání
Orální |
Země původu |
Země původu
UK |